V podnikání nejsou jen úspěchy

Soukromé podnikání přináší mnohým lidem uspokojení. A to třeba i v tom ohledu, že si jím docela dobře vydělávají na živobytí, což je vlastně to nejdůležitější, co je s podnikáním spojeno. Podnikatelé pracují stejně jako leckdo jiný, ovšem s tím rozdílem, že jsou hmotně zainteresováni na tom, aby se jim dařilo, a když se jim daří, mohou si žít klidně jako v ráji.

pět marek

Jenže nic na tomto světě netrvá věčně. A tak se i těm nejúspěšnějším ze soukromníků může někdy stát, že si na sebe nedokážou svými podnikatelskými aktivitami vydělat. Může se stát, že o to jimi nabízené není dočasně nebo už i definitivně zájem, může dojít k tomu, že za to nikdo nechce zaplatit tolik, aby se to vyplatilo, případně nějaký odběratel nezaplatí vůbec nic, mohou být problémy i s dodávkami surovin, součástí, energií a podobně, mohou se tu objevit neplánované výdaje nebo zvýšit povinné odvody, mohou stávkovat zaměstnanci… Je spousta toho, co se může nedobře vyvinout a co se může negativně podepsat na ekonomické situaci jakékoliv firmy nebo jakéhokoliv podnikatele.

A co si počít, když soukromník nemá tolik peněz, kolik by jich potřeboval mít? Co učinit, aby podnikatel neumřel v těžké době hlady a aby mu jeho podnik zbytečně nezkrachoval kvůli momentálním ekonomickým těžkostem?

staré peníze

Odpověď je často jediná. Takový podnikatel si musí půjčit. A aby se půjčky dočkal, musí často vsadit na hypotéky bez registru. A to ne proto, že by jiné typy půjček neexistovaly, ale proto, že jsou podobné nebankovní hypotéky často tím jediným typem půjček, na které dosáhnout i hodně problematičtí žadatelé.

I když není podnikatel z pohledu bank bonitní, i když postrádá žádoucí dokonalost, u nebankovní hypotéky vesměs uspěje. Protože zastaví-li nemovitost, prokáže tím natolik významně, že svůj dluh splatí, že už se nemusí brát ohledy na jiné žadatelovy kvality. A to nahrává těm, kteří by jinde třeba neměli sebemenší naději.