Vestavěná skříň je výhodnější, než klasický šatní nábytek

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak je možné, že se vestavěné skříně neuchytily mezi lidmi již dříve? Vždyť disponují tolika úžasnými vlastnostmi a mohly již dávno nahradit nábytek stávající, kusový. Co vlastně od nábytku, kde skladujeme oděvy, čisticí prostředky, hračky a sportovní potřeby očekávat?

vestavěná skříň v pokoji

Měl by efektivně zaplnit celý prostor – od prostorných obývacích stěn se již upouští, někde sice ještě stále najdete v obýváku klasický model skladiště věcí v podobě sektorového nábytku, ale přece jen se mnoho lidí v tomto směru orientuje na prostory, které neobýváme, a které mohou být pro skladování věcí ideální. Jsou to například šikmé stěny pod schodišti, předsíně, haly, chodby či neobývané části půdní vestavby nebo suterénu. Výhodou vestavěných skříní je schopnost tento prostor zcela vyplnit, i kdyby byl atypických tvarů a rozměrů.

obývací pokoj

Měl by být bezúdržbový – k čemu vám bude skříň, kde se neustále uvolňují křídlové dveře z pantů, panty klesají a posouvají se, což vás nutí každou chvíli korigovat šroubovákem jejich polohu, pokud to ovšem ještě vůbec jde. Nevýhodou křídlových dveří je jejich hmotnost, která na panty tlačí velkou silou, a při častém otevírání a zavírání se mohou časem tyto mechanismy posunout do polohy, kdy se dveře začnou křížit a nedovírají se, nebo je mezi nimi velká nevzhledná mezera. Nic takového se vám nestane u dveří posuvných, které jsou jednou ze zásadních předností vestaveb na míru.

Neměl by ukrajovat z místnosti světlo – při volbě vzhledu, resp. barvy dveří berte také ohled na pohlcování či naopak odrážení světla v místnosti, čím tmavší vestavěná skříň bude, tím více světla vám ukrojí, a vy se pak budete cítit v tomto prostoru spíše stísněně a sevřeně. Máte-li v tomto směru pochybnosti, zkuste vsadit na čistě bílý design, nic jím nepokazíte a hodí se takřka ke všemu.