Ekologická výroba vlastní energie

Globální oteplování je velmi diskutovaným tématem, které se řeší na úrovní států, globálně i mezi samotnými lidmi. Není proto divu, že tímto směrem jdou i moderní technologie a snaží se nabídnout co možná nejvyšší efektivitu bez poškozování životního prostředí. Tepelná čerpadla, solární panely nebo FVE jsou dnes již standardem a setkat se s nimi můžeme u rodinných domů, ale i na firemních budovách. Produkce vlastní elektrické energie a její následné využití je zkrátka trendem a pomáhají tomu i různé dotační programy, které umožní pořízení s výrazně nižšími náklady. Jak státy, tak i Evropská Unie podporuje zelené energie a snaží se o jejich rozšíření mezi běžnou populaci v co možná největším měřítku.

stožár

Jaké jsou ale hlavní výhody těchto technologií?

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla získala na oblibě během několika posledních let a to díky efektivnímu využití elektřiny, ale také dotacím, díky kterým je lze pořídit za relativně nízké ceny. Výrazně také pomáhají snižovat energetickou závislost a jsou proto skvělým zdrojem do novostaveb, které tak získají lepší energetický štítek.

fotovoltaická elektrárna

Solární panely

Solární panely jsou skvělým doplňkem jak pro nové, tak i starší rodinné domy a mohou zajistit ohřev teplé vody pro celou rodinu. Jejich pořizovací náklady jsou přitom nízké a investice se proto brzy vrátí na úspoře elektrické energie.

FVE

Fotovoltaika Olomouc patří mezi nejprogresivnější nové technologie a mnozí odborníci považují tento zdroj elektřiny za budoucnost energetiky. Lze je totiž instalovat takřka kdekoliv a využití proto najdou jak u rodinných firem, tak i na firemních objektech. Dokáží přitom pokrýt velkou část spotřeby a vytváří tak částečnou soběstačnost v podobě zelené energie. V kombinace s TČ a solárními panely takřka minimalizují jakékoli náklady na provoz rodinného domu nebo firmy a jsou zároveň spolehlivým zdrojem elektřiny i tepla.