Nespokojenost ohledně financí

Mnozí lidé jsou hodně nespokojení ohledně svých financí. Hledají způsoby, jak přijít k dalším penězům, místo toho, aby se trochu uskromnili. Naše maminky a babičky v tomto směru byli jiní. Snad to bylo tím, že poznali opravdovou nouzi a díky tomu dokázali šetřit. Schválně, kolik vyhazujete za týden pečiva? Kolik jiného jídla? Ale to se rozhodně netýká jen potravin. Jaké jsou Vaše náklady za plyn, vodu a elektřinu. Chodí Vám přeplatky nebo nedoplatky? Mnozí lidé se domnívají, že je výhodné zvýšit zálohy a je vše OK. Ale co kdyby Vám vraceli opravdu vysoké částky? Není to jen otázka ekonomická, je to také ekologický přístup. Neberme si od přírody více než je nezbytně nutné. Buďme ohleduplní. Zamyslete se nad tím, kolik například spotřebujeme denně vody jen na své koupání. Zatímco jinde ve světě nemají vodu ani na pití.
zima v žárovce

Šetřete, určitě se to vyplatí

Samozřejmě to neznamená, že máme být špinaví a smradlaví, ale sprcha může trvat jen několik málo minut a spotřeba vody může být zlomková.
Nejinak je to s elektřinou. Máte zapnutou televizi, i když se na ni nedíváte? Máte laptop zapojený permanentně do sítě? Svítíte v místnosti, kde vůbec nejste? Připomíná Vaše domácnost tak trochu malé Las Vegas. Nemyslíte, že byste si měli konečně říci dost, je nejvyšší čas to změnit? Rozhodně je čas to změnit a je třeba si uvědomit, že i málo se počítá. Myslíme to vážně. Myslete i na drobnosti .
Například je třeba používat úsporné LED žárovky.I díky nim budou Vaše účty za elektřinu podstatně nižší.
panáček se žárovkou
Představte si, jak to bude příjemné, když Vám přijde vyúčtování za elektřinu a dostanete zaplacené přeplatky. Nebude to úžasné? Už teď můžete přemýšlet nad tím, co hezkého si za to pořídíte. Něco na sebe, nebo snad něco praktického do domácnosti? Nebo to prostě jen tak vložíte na účet do rezervy? To opravdu záleží jen na Vás.

3/5 - (3 votes)