Když potřebujeme finančně pomoci

Nikdo na světě nemá jistotu, že se bude moci vždycky spolehnout výhradně na své vlastní síly. Vždy mu může zkřížit jeho životní pouť něco, co je jeho silami nezvládnutelné a co vyžaduje podporu od někoho jiného. A to velmi často třeba i pomoc finanční povahy.

My lidé zkrátka máme nejednou tu smůlu, že nám nestačí peníze, které si vyděláme. Máme své výdaje, které musíme platit, a pokud naše příjmy těmto neodpovídají, je to dost často i extrémně komplikované.

EU drobné

Když člověku docházejí jeho vlastní peníze, musí pochopitelně uvažovat o tom, na čem by se dalo ušetřit, aby se příjmy a výdaje udržely aspoň v rovnováze. Jenže jsou případy, kdy ani to nejzodpovědnější uvažování a skutečné uskromnění se nepomohou. A pak je nezbytné vzít si půjčku, aby se člověk se svou životní situací nějak vypořádal, aby zvládl aspoň to, co se nevyhnutelně zvládnout musí.

A pro kterou z půjček se rozhodnout, aby si dotyčný skutečně pomohl? Velice často je nejoptimálnější volbou americká hypotéka bez registru nabízená nebankovní společností. I když by se totiž mohl někdo nezasvěcený domnívat, že jsou půjčky jedna jako druhá, není to ve skutečnosti pravda, a ten, kdo by si myslel, že se stačí řídit podle výše úroků, jež jednotlivé půjčky provázejí, by rovněž mohl záhy zjistit, že se mýlí. U půjček je totiž sice důležitá i otázka úročení, ale hlavní je to, zda člověk ve své situaci vůbec půjčku dostane. A dokud nemá jistotu, že na ni dosáhne, nemá smysl vůbec přemýšlet nad její cenou.

eurové bankovky

A je to právě nebankovní hypotéka, která je snadno dostupná, a to i pro ty, jimž by v bankách či jinde odmítli pomoci. Protože u té se ručí za splácení zástavou nemovitosti. A když má žadatel vhodnou nemovitost, kterou by mohl nabídnout, hravě uspěje, i kdyby jinak nebyl zrovna bonitní. Protože zastavená nemovitost = záruka splácení. A je lepší hypotéky v hrsti než bankovní půjčka na střeše.