Módní doplňky, které si vyrobíte sami

Ačkoliv se módní směry často mění, autentičnost je stále populární. Originální módní doplňky se shání těžko, obvykle jen u malých výrobců, nebo drahých designerů. Můžete si je však vyrobit i sami. Co k tomu potřebujete? Především kreativitu, trošku té zručnosti, a nějaký ten materiál. Co vše lze vyrobit doma?

Kabelka

Ačkoliv obchodní řetězce stále nabízejí krásné kabelky za přijatelné ceny, většinou se jedná o tuctové kousky, jejichž kvalita není nic moc. Kabelky od slavných designerů jsou zase drahé, a nemůže si je dovolit každý. Kabelku si však mžete vyrobit doma i sami, máte-li šicí stroj, a kreativní duši. Pro začátek je potřeba si rozmyslet, jak by měla vaše kabelka vypadat. Zvolit si materiál, a nakoupit potřebné polotovary k výrobě kabelek a tašek prima-obchod.cz. Ty zakoupíte spolu s ostatním v textilní galanterii, ať už kamenné, nebo například internetové. Z pohodlí domova si můžete zvolit z široké škály produktů na e-shopu Prima obchod. Pak už stačí jen zpracovat svůj vlastní návrh, a pustit se do výroby.

designová kabelka

Šperky

O ruční výrobě šperků už jste jistě slyšeli. Každá druhá dívka jako malá pletla náramky, nebo navlékala korálky. Jde to však i komplexněji. Za pomoci speciálních kleštiček a drátků lze vyrábět hotové skvosty. Z fimo hmoty, která svými barvami připomíná plastelínové válečky, můžete vytvarovat, a později i vypéct nejrůznější šperky, jako například náušnice, které jsou jako jídlo, roztahováky do uší, nebo nejrůznější přívěsky. Při výrobě šperků neexistují žádné hranice, a můžete si vyrobit cokoliv, co vás jen napadne. Komponenty snadno objednáte z internetu, a rovněž tak sežnete spousty publikací, které se zabývají výrobou šperků.

masivní náhrdelník

Boty

Výroba obuvi není vůbec snadná, a je lepší to nechat na odbornících. To ovšem neznamená, že výsledný design nemůže být ve vašich rukou. Stačí zakoupit obyčejné bílé tenisky, baleríny, nebo lodičky, a zkrášlit si je podle svého. Za pomoci obuvnického lepidla na ně můžete připevnit nejrůznější ozdoby, nebo je stačí obarvit barvami na textil, které dnes seženete i v různých drogeriích. Pro umělecky talentované duše se nabízejí fixy na textil, kterými můžete boty pomalovat. Tkaničky si lze také dokoupit, a měnit je dle nálady. Tak můžete z obyčejného páru bot vytvořit jedinečný unikát.