Hemoroidy trpí stále více lidí

Čím více lidí den, co den usedá v zaměstnání ke svému počítači, tím více lidí se v životě alespoň jednou setká s hemoroidy. Jedná se o nepříjemné, bolestivé onemocnění, při kterém dochází k vychlípení žilních uzlíků, které se rozšiřují a mohou vyhřeznout ze řitního otvoru. Vlastně je to podobné stavu, kdy má člověk křečové žíly. A přítomnost těchto uzlíků na nežádoucím místě způsobuje postiženým lidem velice nemilé pocity. Jedná se o dráždění, pálení, svědění, a tak dále.

diagnoza

Naštěstí nejde o nic vážného, ale o stav, který je snadno řešitelný, navštívíme-li včas svého lékaře. Ovšem právě to, že bychom měli řešit svůj problém včas, je základní podmínkou toho, abychom se těchto nepříjemných pocitů co nejdříve zbavili. Avšak zde je pes zakopán. Velké procento lidí, které hemoroidy potkají, se za svůj problém zoufale stydí. Řitní otvor a jeho okolí totiž považují za něco nepatřičného, o čem by se vůbec nemělo mluvit. Zkrátka je to pro ně tabu, a třebaže dokáží otevřeně a na rovinu mluvit o sexu, tak o potížích s řitním otvorem zarytě mlčí a předstírají, že se nic neděje. Ovšem taková hra takto postiženým lidem příliš dlouho nevydrží.


doktor


Potíž s hemoroidy je právě v tom, že když se neřeší, tak se jejich stav postupně zhoršuje, a to až do té míry, že si nakonec přece jen potřebnou pozornost na postiženém člověku samy vynutí. Pacient už totiž dále nedokáže klidně sedět, vyprazdňovat se, ba ani spát. A postupně se tak dostává do zoufalé situace, nad kterou časem ztratí kontrolu do té míry, že nakonec lékaře stejně musí navštívit. A rozhodně mu nepomohou žádné babské rady ani poradny na internetu.
Naštěstí má každá situace své řešení, i takový stav se dá řešit. Ovšem podstatný rozdíl je v tom, že když pacient dorazí do odborné ordinace hned na začátku, čeká ho po vstupním vyšetření jednoduchý ambulantní zákrok a do několika dní je po problémech. Avšak dorazí-li pacient pozdě, jeho léčba už bude mnohem náročnější a dlouhodobá.

5/5 - (2 votes)