Než nás první sníh zastudí

Nejdříve jsou tak horké dny, že do bazénu skáčeme už před snídaní a spolu s našimi dětmi, jej opouštíme s příjemnou únavou, až ve večerních hodinách. S koncem léta a nástupem podzimu však přichází doba, kdy už se můžeme okoupat třeba jen jednou týdně, a to během polední doby. A za několik dní, už nás zebou chodidla, když zkoušíme teplotu vody v nádrži. Není jiné řešení a než začne padat listí a znečistí nám nádrž, připravit bazén na dlouhé měsíce, kdy nebude využíván.

plavec
 
Vydrží kvalita vody?
Se správnou přípravou na mimosezónní období se můžete těšit na to, že kvalita vody v bazénu vydrží až do příštího letního období. Nebude nutné celý bazén vypustit, vyčistit a znovu naplnit.
 
Zakupte vhodné přípravky a do díla!
Zazimování nadzemních bazénů není složitý úkol, zejména v případě, když víte, kde nakoupit efektivní pomocníky. Předně odstraňte vše z vodní hladiny. Plováky s tabletami ani teploměr a jiné pomůcky nesmějí v bazénu zůstat. Odstraňte filtraci a překontrolujte kvalitu vody v bazénu. Pokud jsou všechny hodnoty v normě, můžete přistoupit k upuštění části vody. Než bazén přikryjete plachtou, kterou je nutné řádně upevnit, rozmístěte po hladině dostatek speciálních plováků, které budou sloužit jako deformační zóna a zabrání poškození stěn bazénu. Led, který se rozpíná, může mít pro vaši nádrž katastrofální důsledky.

voda v bazénu
 
Začátek nové sezóny
Na začátku nové koupací sezóny, vás čeká jen dopuštění vody do nádrže a opětovná kontrola kvality vody. V nutném případě můžete sáhnout po šokovém čištění vody. Do bazénu vrátíte filtraci a ostatní pomocníky a teď už jen čekat na to, až se váš zahradní bazén prohřeje natolik, že vám umožní celodenní dovádění.
 
Veškeré příslušenství a prostředky bazénové chemie pro letní sezónu i pro péči o váš bazén v mimosezónním období vám nabízíme za zvýhodněných cenových podmínek.

3.9/5 - (9 votes)