Žádost o ruku

K lítosti některých žen a dívek k tomuto okamžiku ne vždy dojde. Buď se k tématu svatba dospěje tak nějak dohodou a překvapivý moment zásnub se už jaksi nehodí nebo se nekonají ani zásnuby, ani svatba a pár spolu žije pouze na hromádce.

žádost

Vezměme ale ten (snad) ideální případ, kdy dojde k zásnubám a poté (snad) i k svatbě. Hlavní roli tady totiž hraje muž. Žena je spíš jakýsi divák, který vše sleduje, nechává se překvapit a jen na konci určuje, jak to všechno dopadne. Potřebuje k tomu jen vyslovit jedno z 3 slov: ano, ne, nevím. Muž doufá většinou v to první, když už si dal se vším takovou práci.

Dát si práci

Z filmů známe až kýčovité scénky se žádostmi o ruku, další jsme slyšeli od našich blízkých. Pokud není chlap líný, má trochu fantazie a má svoji partnerku rád, snaží se být trochu originální. Není to jednoduché. Je třeba vymyslet

zásnuby

· Místo
· Čas
· Způsob
· Prstýnek

Prstýnek bývá první, co chlap má. Klasické jsou úzké kroužky s jedním a více diamanty. Inspiraci můžete najít na www.webshot.cz/nejen-pro-zasnuby/. Nejvíce se hodí zlato nebo bílé zlato. Upřednostnit se samozřejmě musí vkus partnerky, pokud ho tedy muž zná. Ještě trefit velikost a je to. Můj druhý muž mi prstýnek sám vyrobil z potravinářské oceli, je s černou perlou a neznám na světě krásnější!
Čas bývá největším kamenem úrazu. Pokud muž s žádostí moc dlouho čeká (roky), je partnerka při každém výročí, Vánocích a narozeninách natěšená, že už to přijde. A případně taky zklamaná. A má pak často pocit, že ho k tomu kroku donutil tlak okolí, kamarádů, kteří jsou už taky ženatí, a pod.. Pokud chcete opravdu překvapit, vyhněte se všem důležitým dnům v roce a udělejte z nějakého všedního ten neobyčejný s velkým D.

Místo je tak trochu závislé na čase. Často se tak stává na nějaké dovolené nebo výletě, v restauraci u večeře. Ale romantické to je i doma. Síla okamžiku hraje hlavní roli.

prstýnek

Způsob záleží už jenom na mužově fantazii. Já našla jeden prstýnek v točené zmrzlině a druhý na pacičce plyšáka. Těch možností je nekonečně mnoho.
Tak ať se Vám to, pánové, vydaří!