Proč si koupit pergolu z hliníku?

Pokud si chcete vytvořit na zahradě kvalitní posezení, které vás bude chránit před deštěm i vlezlým sluncem, měla by vaše volba padnout na pergolu. Jedná se o klasickou zahradní stavbu, která dokáže nejen sloužit jako ochrana před nepříjemnostmi, které přináší počasí, ale také jako dekorace. Co se týče materiálu, můžete volit rovnou ze tří základních, tedy dřeva, umělé hmoty a hliníku. Dřevo vypadá dobře, ale postrádá odolnost obou dalších surovin. Umělá hmota je na druhou stranu vysoce odolná, ale nepříliš vzhledná. Hliník má eleganci dřeva a zároveň mu nechybí ani dostatečná pevnost. I to je důvod, proč mnoho zájemců o nové pergoly přiklání právě k tomuto materiálu.
pergola nad cestou
Vhodné kamkoliv
Mnoho potencionálních zájemců o hliníkovou pergolu se domnívá, že tento typ materiálu je svým vzezřením vhodný primárně jako doplněk k moderně laděným zahradám a novostavbám. Některé modely snad, ale naprostá většina pergol vyrobených z hliníku bude po estetické stránce fungovat prakticky kdekoliv, snad krom tradičních dřevěných roubenek, ke kterým se opravdu více hodí konstrukce z přírodní suroviny.
stín pergoly
Bezúdržbové
Hlavním argumentem hovořící pro hliníkovou pergolu však nejsou její vizuální přednosti, ale její odolnost a životnost. Do takové konstrukce se nemohou pustit červotoči, nedokáže ji zničit voda a pokud je dobře ukotvena v zemi či ve stěně domu, nezmůže s ní nic ani silný vítr. Je tedy prakticky nezničitelná, alespoň v podmínkách, které jsou běžné pro naší zemi. Takováto pergola vám může fungovat klidně i desítky let.
Snadná montáž
Naprostá většina pergol, které si můžete v současnosti objednat, si lze sestavit svépomoci. Jde totiž vesměs o prefabrikované stavebnice, takže jejich montáž není ničím složitým. Nebude-li vám však vadit trochu si připlatit, můžete tuto práci nechat na dodavateli. Ne každý dodavatel ale má montáž ve své nabídce.

4.5/5 - (4 votes)