Posaďte se u nás

Určitě je ideální, když se židle kupují společně s jídelním stolem. Někdy se ale něco přihodí a tyto dvě součásti našich domovů se prostě minou. První, co můžete udělat je to, že se podíváte na internetové stránky všech možných firem a prodejců, kteří se židlemi zabývají. Celá rodina se tak může v klidu domluvit, co si vlastně do bytu představují.
–         Rozhodně ale nekupujte přímo na internetových stránkách.
–         Pohledem těžko poznáte, jestli je na té vyobrazené židli dobré a pohodlné posezení.
židle v zahradě
U internetu jste se sešli všichni proto, abyste si ušetřili pozdější trapné chvíle v obchodě, kde byste se začali dohadovat. Každý má určitě na „záležitost židle“ jiný názor.
·        Někomu vyhovuje spíše měkké polstrování, jiný upřednostňuje tvrdý povrch.
·        Někteří vyžadují podpěry pod ruce, ostatním překážejí.
Pokud máte tedy už nějakou vizuální představu, vydejte se pátrat, kde by se dala realizovat.
velké talíře

Židli je nutné vyzkoušet

Podle prodejců nábytku (v kamenných obchodech) se někteří zákazníci ostýchají věci vyzkoušet.Není k tomu důvod. Naopak, prodejci budou rádi, že se tak vyhnou nepříjemným reklamacím a vracejícímu se zboží. Smlouvy, které jsou uzavírané na prodej finančně nákladnějšího zboží, jsou většinou koncipovány tak, aby mohl zákazník od smlouvy do několika dnů odstoupit. Tím, že si zákazník zboží vyzkouší, se toto nebezpečí rapidně snižuje. Židle se určitě vrací právě z toho důvodu, že lidé až teprve doma zjistí, že jim vlastně nevyhovují. Takže se nestyďte a klidně se na židlích povrťte. Při výběru židlí nezapomínejte ještě na jednu věc. Každá židle je jinak velká a každá potřebuje jiný prostor pro odsunutí.
Několik důležitých čísel na závěr.
·        Výška sedáku jídelní židle: čtyřicet dva až čtyřicet pět centimetrů.
·        Prostor mezi stolem a zdí: devadesát pět centimetrů.
·        Místo pro odsunutí židle: sedmdesát centimetrů.

5/5 - (3 votes)