Levné a přitom komfortní

Bydlení rozhodně není v našich končinách levnou záležitostí. Většina lidí v České republice za něj dává až dvě třetiny svého příjmu, což je oproti západní Evropě poměrně velký rozdíl. Bydlet se dá však i levněji, a přitom nemusíte rezignovat na pohodlí ani bezpečnost. Stačí si pořídit některý z moderních mobilních domů. Ty vám dokáží poskytnout dostatečný komfort. Vzhledem k tomu, že jsou ve většině případů obložené moderními izolačnímu materiály, můžete je bez nejmenších problémů využívat i v měsících, kdy se venku žení všichni čerti.
dům na samotě

Zvenčí to tak možná nevypadá, ale mobilní domy nové generace nabízejí vcelku hodně prostoru. I proto v nich běžně bydlí rodiny s dětmi. Výhodou těchto obydlí je, že se jednotlivé typy dají propojit mezi sebou. Pokud tedy přijde na svět další dítko, nemusíte se stěhovat, ale stačí si přikoupit další mobilní dům a propojit ho s tím stávajícím. Je důležité, aby byly kompatibilní, jinak bude jejich propojení trochu složitější.


Není potřeba stavební povolení


Obrovskou výhodou u mobilních domů je, že můžete bydlet prakticky okamžitě od podpisu smlouvy. Stačí mít vlastní pozemek a tam své sídlo umístit. Nemusí se dokonce jednat ani o stavební parcelu. Pokud však chcete bydlet kvalitně, měla by na pozemku být možnost napojit se na elektřinu a vodu. Odpad řešit nemusíte. Mobilní domy mají instalovaný septik. Ten pak ale musíte pravidelně vynášet. Na rozdíl od běžných obydlí, v tomto případě žádné stavební povolení potřebovat nebudete. Bohatě postačí ohláška.
šnek s ulitou

Pakliže už bydlení máte a rádi byste si koupili levnou chatku na léto, můžete si vybrat některý ze starších typů mobilních domů. Ty sice neposkytují tak kvalitní zázemí jako nové verze, ale na letní dovolenou nebo na víkend bohatě postačí. Vzhledem k tomu, že nemají kdovíjak kvalitní zateplení, nedoporučuje se v nich žít v zimních měsících.

4.7/5 - (3 votes)