Deštivý den představuje také romantickou zkoušku pro váš vztah

Romantismus je euroamerický umělecký směr, který ovlivnil Evropu ve všech odvětvích kultury od konce 18., do začátku 19. století. Odvozené slovo od jeho názvu, romantika, představuje ale jiný význam, v minulosti se pod pojmem romantické označovalo například tmavé prostředí po soumraku a bouřky. Romantický hrdina vyčníval z davu svou samostatností, nechtěl dodržovat zákony, společenské normy a konvence. V životě zažívali osudovou lásku, zamilovávali se do ideálů či zadaných žen a ocitli se tak často v depresích a špatných náladách. Dnes pod slovem romantika si každý představí večeři a koupel při svíčkách, něžné milování nebo masáž, rozhodně není na škodu trošku historie zahrnout také do současných vztahů.
dívky v dešti.jpg
Okořeňte si váš výlet
S předstihem se koukněte na předpověď počasí a vyberte si dobu, kdy zažijete deštivé odpoledne. Pokud máte rádi romantiku, která nespočívá pouze o uvařené večeři a horké koupeli, využijte deštivé mraky pro zajímavý výlet. Zkuste naplánovat výlet úplně sama a partnerovi nemusíte říkat vůbec nic a brát to jako překvapení pro něj. Zajděte raději do přírody, někam na delší výšlap, ve městě je lehké se před deštěm schovat.
Vyrazte raději na známé místo
Pokud znáte přírodu ve vašem okolí velmi dobře, tím líp. Můžete totiž myslet na nejhorší, a pokud vás potká průtrž mračen, rychle změnit trasu a dojít na místo, které vám poskytne přístřeší. Na takovýto výlet nebo výšlap si připravte do batohu základní věci, které potřebujete na klasickou túru, nezapomeňte na jídlo a pití.
kapky vody na listech.jpg
Pozorujte mraky a určujte směr
Chopte se role vedoucího a veďte partnera po trase, kterou sama zvolíte, k tomu nenápadně koukejte na mraky a těšte se na příchod deště, dávejte také pozor na cestu, abyste, až začne pršet, našli brzo vaše útočiště před počasím. Až začne pršet, očekávejte hned reakci od partnera, který rychle vytáhne deštík, nenechá vás zmoknout, půjčí vám svou bundu, abyste nenachladla a pomůže s vámi hledat vhodný přístřešek, kde přečkáte zpestření výšlapu. Jestli se s partnerem budete cítit jako pod ochranou a s péči a udělá gesta gentlemana, tak uspěl a máte tak zážitek, který posune váš vztah zase o kousek dál.

4.5/5 - (2 votes)