Nevyhazujte ruličky

Člověk je vynalézavý tvor a co se dá ještě nějak zužitkovat, to také zužitkuje. Někdy se dá zužitkovat i něco, co normálně považujeme za odpad. Chytré hlavy s kreativním myšlením, ale vymyslí nějaký další účel i zdánlivému odpadnímu materiálu. Tak třeba napadlo by vás, že se dá zužitkovat i obyčejná vymotaná rulička od toaletního papíru nebo kuchyňských utěrek? Možná si ještě pamatujete ze školy, že jste s nich ve výtvarné výchově vyráběly stojánky na tužky nebo zvířátka. Ale možností, jak si s nimi vyhrát je mnohem víc.

ruličky od toaleťáku

·         Zabavte děti: ještě jednou se vrátíme k výtvarné výchově, protože použití ruliček se na vyrábění a barvení čehokoliv, prostě výborně hodí. Když ruličku omotáte barevným papírem a domalujete oči, noc, zuby či fousy můžete si vytvořit jakékoliv zvířátko. To není žádná věda. A pokud jeden konec ruličky něčím zalepíte, třeba tvrdým kartonem, můžete mít užitečný stojánek na tužky nebo praktickou veselou krabičku na malé drobnosti. To děti jistě ocení, navíc tohle si s malou pomocí zvládnou vyrobit i menší děti. Kromě toho můžete vyzkoušet z ruliček postavit i malý hrad, vyrobit si korunku jako pro princeznu nebo cokoliv co vás jen napadne. Děti to bude bavit. Tak začněte ruličky sbírat a už je nevyhazujte do koše, budou se hodit.
barvy na štětcích

·         Originální krmítko: potěšte také ptáčky a udělejte jim parádní krmítko. A je to úžasně snadné. Ruličku natřete máslem, burákovým máslem nebo lojem a pak jej jednoduše vyválejte ve směsi semínek, které mějte připravené na talířku. Semínka se na natřenou ruličku přilepí a pak už jen stačí krmítko pověsit ptáčkům ven.

·         Chytré květináčky: máte rádi květiny a nebojíte se je pěstovat doma. Tak to jistě sázíte občas i semínka kytiček. Výborné využití při tom představují právě ruličky od toaleťáku. Předpěstujte si rostliny na svou zahrádku a zasaďte je právě do ruliček. Až kytičky povyrostou a přijde čas je zasadit do květináče nebo do záhonku, můžete je dát do hlíny i s ruličkami, ty se totiž časem rozloží.

4.5/5 - (4 votes)