Postavit si dům svépomocí je levnější, ale náročnější

Jestliže jste se rozhodli pro stavbu domu svépomocí, pak máte jistě plné ruce práce. Je pravda, že takto postavit dům vyjde levněji, než když si na takovou akci najmete stavební firmu a svěříte jí realizaci svého budoucího domova od A až do Z. Na druhou stanu, nechat si postavit dům na klíč je velmi pohodlné. Po celou dobu se nemusíte o nic starat, a dokonce je možné vše objednat i tak, že vám daná firma najde i vhodný stavební pozemek a vyřídí za vás všechna stavební povolení a další úřední dokumenty. Ovšem připravte se, že vás to bude stát pořádný balík peněz, který může být na rozdíl od situace, kdy si vše zajistíte sami, až o pár stovek tisíc či dokonce milión korun větší. Nicméně pokud nemáte času nazbyt a máte dost peněz, je to ta pravá volba pro vás.

dieselagregát

Vše záleží na vašich zkušenostech a odhodlání

Ostatním se však spíše vyplatí, když si vše oběhají a zajistí sami. Alespoň v případě, že mají alespoň základní zkušenosti a přehled a nenechají se opít rohlíkem. Sleva, o které mluvíme totiž není zadarmo, a pokud si nedokážete vybrat tu pravou firmu, která vás neošidí a nedokážete si pohlídat stavební rozpočet tak, abyste odlišili důležité položky od zbytečností, pak tento způsob stavby raději nezkoušejte. Hodí se totiž ideálně pro ty, kteří již mají určité praktické dovednosti a přehled a ví, kam se obrátit a kde najít firmu, která jim nabídne přesně to, po čem touží.

rozvod

Každopádně počítejte s tím, že od začátku až do konce stavby svépomocí se rozhodně nudit nebudete. Čeká vás celá dlouhá řada úkolů, které váš celkový rozpočet sice výrazně sníží, ovšem o to víc si ukrojí z vašeho volného času a nasazení. Stavbě svého domu tak jednoznačně obětujete nejen nejeden den, ale také nejednu bezesnou noc, když budete uvažovat nad tím, kterého oslovíte zedníka, kde seženete schopného klempíře a pokrývače anebo která půjčovna elektrocentrál vám zajistí spolehlivou dodávku elektrického proudu.