Indické Ladakhu: nedávno zpřístupněná turistická oblast

Zatímco okolo nejznámějších turistických středisek v Himalájích je spousta turistů, Ladakhu je masám prozatím neznámé. Pokud tedy milujete samotu, kterou si můžete při horské turistice užívat, vydejte se právě sem.
město na hoře
Jak si vybrat ten správný trek?
–          Všechny jsou rozdělené podle obtížnosti a délky
–          Nevydávejte se do oblasti Himalájí bez průvodce, ideálně si jej zařiďte už přes cestovní kancelář, budete mít jistotu, že se na vás doopravdy dostane
–          Připravte se na těžko zdolatelnou a vzpurnou krajinu, není to žádná procházka
–          Setkáte se s mnoha vesničkami, které na úpatí těchto hor žijí ve velmi chudých podmínkách
 
1.       Baby trek
Tyto treky jsou nejjednodušší. Vlastně půjdete jenom na vycházku, a hřebeny a horská sedla budete pouze pozorovat z dálky.

2.       Výstup na menší sedla
Nevydáte se hned na nejvyšší hor, ale projdete kus cesty, navíc se dostanete do některých vesnic a můžete vyjít na nižší sedla.

3.       Výstup na Stok Kangri
To je nejvyšší vrchol na Indické straně Himalájí. Je to extrémní trek, ten nejnáročnější, který si v této krajině můžete vybrat. Doporučujeme ji pouze pro zdatné a velice zkušené dobrodruhy.

Zdejší trasy se liší také podle délky. Některé, ty jednoduché, zvládnete za jediný den. Některé treky mohou trvat asi pět dní, většinou ty, kdy projdete dokola řeku Indus, cestujete k jejímu pramenu, obejde te ji a pokračujete nazpět do tábora. Nejdelší treky trvají měsíc, projdete kus divoké krajiny a poznáte nejenom Himaláje, ale také tuto číst země. Uvidíte nejenom horská sedla, ale také řeky, vodopády, jezírka, oázy, zvláštní tvary hor, ale také horské prázdné planiny, de si budete připadat jako v jiném světě.
indická budova

Jaké památky zde můžete spatřit?

Mnoho tibetských kláštěrů, například Hemis, Tikse, Lamajuru nebo velice známý Likir.
–          Verandy klášterů a klášterních škol tibetského buddhismu
Ty jsou většinou zdobené překrásnými budhistickými sochami, které nejsou nikterak drahé, ale jsou velice hezké. Můžete tu pozorovat nástěnné malby bhavačakra.

2.6/5 - (5 votes)