Chytrý telefon jako scanner s Adobe Scan

S rozvojem Internetu a jeho technologickými možnostmi se jeho součástí stal i koloběh naskenovaných dat. První scannery se jako samostatná zařízení začaly běžně prodávat již v druhé polovině 90. let, tedy přibližně souběžně s rozšířením Internetu z akademické půdy do českého veřejného sektoru. V té době neexistovaly digitální fotoaparáty, veškeré fotografie se na webové stránky musely snímat právě scannerem.
soubor adobe
Výrobci tohoto důmyslného zařízení pak vytvořili první rozpoznávače znaků OCR a scanner zvládal i převod tištěných znaků z papírového dokumentu.
Scannery se později staly součástí multifunkčních tiskáren a dnes jsou k dispozici i v chytrých telefonech. Umožňuje to kvalitní optika kamerových čoček a pochopitelně speciální software, který mobilní telefon v tu chvíli promění ve snímací zařízení.

Naskenované stvrzenky, účtenky a dokumenty si můžete synchronizovat s cloudovým úložištěm

Jedním z kvalitních nástrojů pro skenování fotografií i papírových textových dokumentů je Adobe Scan. Pracuje pod operačním systémem Android a díky tomu si můžete bezpečně nasnímat všechny potřebné doklady, tedy především stvrzenky, účtenky, faktury, kopie dokladů, zkrátka vše, co potřebujete archivovat v digitální podobě. Součástí programového vybavení je pochopitelně i funkce OCR, která skenovaný text převádí do textového souboru.  Všechny uložené dokumenty lze také sdílet, odesílat e-mailem, nebo je ukládat do vzdáleného cloudového úložiště, např. na Disk Google.
PDF soubor
Adobe Scan pracuje s vysokým rozlišením a velmi spolehlivě. Program rozezná okraje dokumentu a nabídne je k oříznutí, scan lze otáčet a doostřit, je možné upravit barvy. Všechny naskenované textové dokumenty lze převést do formátu PDF.
Program Adobe Scan bohužel nepodporuje český jazyk, pracuje v angličtině a to je možná jedním z důvodů, proč nezískal v recenzích příliš vysoké hodnocení. Odpovídá tomu známka 3,7 z pěti možných. Za dva týdny po zveřejnění aplikace v Google Play si ji však stáhlo zhruba sto deset tisíc uživatelů.

4.8/5 - (6 votes)