Uzamknuti před realitou

Internet poskytuje mnohé. Například vám nyní pomůže objevit svět, aniž byste vytáhli patu z domu. Je to tak trochu brána do světa abstrakta, kde všechno vypadá reálně, ale je to jenom obraz. Obraz skutečného světa, který je uvězněn někde ve vašem displeji. Často se říká, že svět, ten nenajdete v knihách, na internetu ani na mapách, ale je tam venku, daleko od maminčiny sukně a pěkně upraveného stolu. I tak může být ale internet dosti magickým místem, v komparaci s kterým je reálný svět velmi nudný. Zvláště pak pro některé jedince, kteří se cítí osamělí v tom reálném světě. Může to být několika důvody:
 facebook a whatsapp
1)      Nevlídné prostředí
Často se lidé uchylují do náruče internetu v případech, kdy jsou šikanovaní, zneužívaní apod., hledají tedy ve virtuálním světě útěchu před tou děsivou realitou, která jim způsobuje stress a deprese. V minulosti by takoví lidé byli místními podivíny, protože se prostě narodily ve špatné společnosti. Dnes mají šanci spojit se s komunitou, která je přijme. Jenomže pořád je to jenom na internetu.
 
2)      Nepochopení doma
Často se lidé, kteří se uzavírají před světem, chtějí vyvarovat kontaktu s vlastní rodinou. Dává to smysl, protože to, že je někdo spřízněn krví, neznamená, že si budou rozumět. Často jde o povahově naprosto odlišné jedince, které pojí jenom krevní pouto. Proto se říká, že někdy je přátelství mnohem užší a pevnější než rodinné pouto. Zatímco rodinu si nikdo nevybírá, přátelé ano. A i když jsou to jenom internetoví kamarádi, pořád je to něco, co je lepší než nic.
 dva monitory a mobil
 
Jsou to ale jenom dva důvody. Těch reálných může být mnohem více. Každopádně lidé se uzavírají do svých temných 1+1, aby celý den probrouzdali na internetu. Je to vskutku ojedinělý fenomén této doby. Technologie nás skutečně sblížila více, ale zároveň nás tolik odosobnila. Je dobré mít internet k dispozici, přece jen si můžete povídat s lidmi z úplně jiného kontinentu. Na druhou stranu je něco špatně, pokud jste zavřeni ve svém bytě celý den.

4/5 - (4 votes)