Perte chytře! 5 tipů pro čistoskvoucí prádlo

Nezáleží na tom, jak často perete. Stejně se pravidelně objeví nějaká barevná ponožka v bílém prádle nebo se srazí nový kašmírový svetr. Abyste se při praní vyvarovala nepříjemným překvapením a vaše prádlo i pračka vám sloužily co nejdéle, držte se těchto triků.
pračky v prádelně

1. Třiďte oblečení

Zdá se to jako samozřejmost, stejně se ale v časové tísni nezřídka stane, že celý obsah prádelního koše jednoduše vysypeme do bubnu pračky. Aby ale vaše bílé prádlo zůstalo zářivé a i ostatní barvy si zachovaly svou pestrost, měla byste ho třídit alespoň na bílé, černé a barevné. Při nastavení teploty dbejte pokynů na etiketách. Pro běžné zašpinění bohatě stačí 30° i nižší.

2. Obstarejte si síťku na praní

Za necelou stovku seženete vychytávku, která vám pomůže ochránit vaše oblíbené kousky. Síťka na praní dá pozor na vaše spodní prádlo, noční košilky nebo jemné blůzky a zabrání tak jejich poškození v pračce. Příjemným bonusem je, že udrží ponožky pohromadě a vy už nikdy nebudete muset řešit neúplné páry.

3. Zredukujte prací prostředky

Máte prací gely na bílé, černé a barevné oblečení a k tomu ještě odstraňovače skvrn a aviváže? Zbytečně zatěžujete svoji peněženku! Jeden prací prostředek a aviváž stačí, víc nepotřebujete.

4. Odstraňte fleky hned

Tento tip sice není nový, zato je velmi cenný. Pokud se na vašem oblíbeném kousku objeví flek, odstraňte ho hned. Červené víno odstraní citrónová šťáva a sůl, vodka si poradí se rtěnkou, na fleky od inkoustu pomůže zase mléko, které necháte působit přes noc.
ovládání pračky
5. Čistěte i pračku

Na čištění pračky se často zapomíná. Přitom když věnujeme svojí pračce pravidelnou pozornost a péči, můžeme tak prodloužit je funkčnost a zajistit kvalitní praní. Čistěte přihrádky, aby v nich nezůstal žádný prášek nebo zbytky gelu a nezapomínejte ani na prací buben.

4.5/5 - (2 votes)