Máte pejska?

Máte pejska a bydlíte s ním v bytě? To se určitě snažíte, aby se na procházce s vámi co nejvíce vydováděl a vynahradili jste mu pobyt v uzavřených prostorách bytu. Venčení pejska ve městě je pro pejskaře každodenní rutinou. Ráno, než odejdete do práce a ihned, když se z ní vrátíte. Mezitím vás pejsek musí trávit čas sám. Pokud mu poskytnete příslušný výcvik, snad celé dopoledne neproštěká a sousedi vás mají stále rádi. Pokud máte svého pejska skutečně rádi, neměli byste venčení zkrátit na nezbytně nutnou dobu. Každý pejsek potřebuje pohyb a hru. Můžete mu kupovat speciální hračky, ale radost mu udělá i obyčejný tenisový míček Sportoaza.

A kam chodit venčit pejsky? Rozhodně s nimi nechoďte bez vodítka do městských parků a nikdy nezapomeňte na igelitový pytlík na exkrementy. Pokud chcete, aby si váš pejsek zaběhal bez vodítka, najděte si ve vašem městě prostor, kde je volný pohyb psů umožněn. Možná to bude kousek za městem, ale je to bezpečnější jak pro vašeho pejska, tak pro děti, případně i cyklisty.

venčení

Máte-li pejska, který potřebuje větší zátěž, potřebuje chodit na hory, i tam byste bohužel měli mít vždy psa na vodítku. Zvláště v zimních měsících mohou volně pobíhající psi v lese začít nahánět srnky, a ty musí svou energii šetřit, aby přežily zimu. Pokud budou muset utíkat před psem, je to často jejich záhuba. Ale ani pro turisty není příjemné, když k nim z ničeho nic přiběhne pes, ať je jakkoliv přívětivý.

pes

Venčení pejska je ideální příležitost pro seznámení. Nemusí jít o seznámení s potencionálním novým partnerem, ale můžete se seznámit a skamarádit s někým, s kým si budete moct na procházkách povykládat. Ve dvou se vždycky venčí radostněji a možná zjistíte, že máte více společného než jen toho pejska na venčení.

Mít pejska, to je radost i starost v jednom, ale každopádně je to nejlepší společník.