Darovat ženám květinu lze jen tak, pro radost

Ženy květiny milují. Neexistuje snad na světě žádná, která by jimi opovrhovala. Chcete-li na ženu či dívku zapůsobit, rozhodně je květina to pravé, čím si její náklonnost můžete získat. Pochopitelně se k tomu musí připojit i Vaše vlastnosti, Vaše osobnost, sebevědomí, a láska.
Květina je živá bytost , nemá sice nervovou soustavu, takže necítí bolest, když ji zastřiháváte a upravujete, ale vnímá každý váš pohyb. Mnohé ženy jsou na takovéto jevy citlivé, a proto si váží toho, když jim do rukou vložíte jedinečnou živoucí krásu.
sedmikrásky v trávě

Kopretina

Kvetoucí kopretiny, a vůbec všechny odrůdy čeledi hvězdicovitých, jako jsou gerbery nebo astry, vyjadřují symbol přátelství a krásy. Svazek bílých kopretin, to je něco, jako byste své vyvolené řekli: „Miluji Tě takovou, jaká jsi, jsi překrásná a milá, inteligentní, moudrá a vznešená! Chtěl bych Tě blíže poznat, chtěl bych s Tebou strávit společné chvíle a být Ti nablízku.“

Slunečnice

Slunečnice jsou odjakživa symbolem plodnosti a úcty k hodnotám, jimiž jsou především zkušenosti, moudrost, harmonie celku a jednoty. Darujete-li ženě slunečnici, vyjadřujete tím svou náklonnost podepřenou věrností a vztahem k rodinnému životu, k dětem, rodičům a prarodičům.
pole tulipánů

Tulipány

Typické jarní veselé květy, pozdrav nadcházejícího nejkrásnějšího období roku. Darovaným svazkem různobarevných tulipánů oznamujete své milované, že je Vám s ní dobře, že jste rádi, že je Vám nablízku, a že se spolu s ní dokážete radovat z pouhých maličkostí.
rudá chryzantéma

Chryzantéma

Kdo se odváží vložit do rukou ženy chryzantémy, měl by si být dostatečně vědom, zda ji opravdu z hloubi srdce miluje, neboť tyto květy naznačují stálou, věčnou, horoucí lásku, kterou prožijí zpravidla jen partneři, co spolu setrvají v takovém soužití po celý život.

Růže

Růžemi nemůžete nic pokazit. Představují však spíše extrovertní a přímé vyznání lásky. Takový muž by si měl být vědom, že mohou zapůsobit velice hlubokým dojmem, a proto by své city měl vyjadřovat upřímně.