Spotřebitelský úvěr, nebo hypotéka


Už jste někdy přemýšleli nad tím, v čem se liší jednotlivé úvěry, které poskytují bankovní i nebankovní společnosti? Každý z nich má určitá specifika a hodí se pro jinou situaci. Podrobně se podíváme, na spotřebitelské úvěry a na hypoteční úvěry. U hypotečního úvěru je nutné, abyste dlužnou částku zaručili nemovitým majetkem a dále, abyste finanční prostředky, které úvěrem získáte, použili pouze pro účely, které jsou spojeny s bydlením.

agenty

Může se jednat o nákup nového bytu, výstavbu rodinného domu, nebo případně o rekonstrukci, která zvýší hodnotu dané nemovitosti. U hypotečního úvěru je velkou výhodou to, že je poskytován za velmi nízkou úrokovou sazbu, ve vyšších částkách a často i s dlouhou dobou splatnosti. Mimo hypotečního úvěru máte možnost zažádat i o spotřebitelský úvěr. U spotřebitelského úvěru vám postačí pouze doložit výši příjmu a není třeba zastavit nemovitý majetek. Peníze z úvěru můžete použít k jakémukoliv účelu podle svých potřeb. Spotřebitelský úvěr je však poskytován na nižší částky s kratší dobou splatnosti a několikanásobně vyšší úrokovou mírou.

prasátko

To nejlepší z obou

Americká hypotéka bez registru je poměrně mladý finanční produkt, který vám nabídne užívat výhody obou zmíněných produktů. Za úvěr budete ručit nemovitým majetkem, ale díky tomuto ručení, vám bude nabídnuta velmi nízká sazba úroku a můžete si zvolit i velmi dlouhou dobu splácení. Rovněž můžete požádat i o velmi vysokou částku půjčky, podle hodnoty zastavené nemovitosti. Americká hypotéka se však bude chovat jako spotřebitelský úvěr a můžete finance použít i na jiné účely než na pořízení, nebo rekonstrukci bydlení. Většina spotřebitelských úvěrů vám nabídne předčasné splacení, ani my jsme nezapomněli na tuto oblíbenou možnost předčasných bez sankčních splátek. Kontaktujte nás!

3.3/5 - (3 votes)